• Magnez Pro 30 saszetek

Magnez PRO to kompleks niezbędnych mikroskładników, które mają bardzo istotny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, a w szczególności układu nerwowo-mięśniowego.

49.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godz.
Cena przesyłki 9.5
Paczkomat Inpost przedpłata 9.5
Paczkomat Inpost płatność przy odbiorze 11.99
Kurier Inpost przedpłata 12.99
Kurier Inpost płatność przy odbiorze 15.99

Zamówienie telefoniczne: +48 733 214 314

Magnez – do czego jest potrzebny w organizmie?

Magnez stabilizuje funkcje układu nerwowego i usprawnia pracę szarych komórek. Biorąc udział w przemianie węglowodanów, białek oraz tłuszczów, warunkuje dostawę energii do tkanek i komórek organizmu, zwłaszcza do wrażliwych na jej niedobór komórek nerwowych mózgu. Zmniejsza też ich nadpobudliwość, działając na organizm uspokajająco. Poprawia pamięć i myślenie. Magnez w połączeniu z witaminą D i wapniem buduje kości i zęby, zapobiegając osteoporozie.

image

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze produktu z magnezem?

1. Ważną cechą jest podział na sole. Ludzki organizm lepiej radzi sobie z przyswajaniem tych organicznych, bo w takiej postaci magnez znajduje się w jedzeniu. Różne sole różnie się wchłaniają. Najlepiej przyswajalna forma to cytrynian magnezu, którego wchłanialność ocenia się na około 90%.

2. Zapotrzebowanie naszego organizmu na magnez wyraża się w jonach magnezu. Aby dostarczyć 375mg jonów magnezu każda saszetka MAGNEZ PRO zawiera ponad 2000mg cytrynianu magnezu. 

3. Witamina B6 jest niezbędna dla prowidłowego wchłaniania jonów magnezu.

4. Dlaczego produkt w proszku będzie lepszy niż w tabletkach? Sprawdziliśmy skład popularnego LEKU z magnezem dostępnego na polskim rynku. Lista dodanych substancji pomocnyczych: sacharoza, kaolin ciężki, guma arabska, karboksypolimetylen, talk. Skład otoczki: guma arabska, dwutlenek tytanu, wosk Carnauba. Wszystkich tych substancji możemy uniknąć wybierając produkt w formie proszku.

 

POTAS jest jednym z trzech najważniejszych minerałów dla naszego organizmu.

Potas jest niezbędny do życia każdej naszej komórki. Wpływa na ilość zatrzymywanej wody w organizmie i na funkcjonowanie nerek. Bierze udział w przewodnictwie nerwowym. Obniża ciśnienie krwi i odgrywa ważną rolę przy regulacji rytmu serca. Pomaga dostarczać tlen do mózgu, co przekłada się na zwiększenie sprawnośći umysłowej. Potas jest także niezbędny do prawidłowego spalania węglowodanów, tłuśzczy i białek.

 

Wapń – funkcje?

Wapń w odpowiednim stężeniu powoduje, że mamy mocne kości, zdrowe zęby, prawidłową krzepliwość krwi. Właściwe stężenie tego pierwiastka to również sprawne mięśnie, odprężone nerwy, zdrowy sen, pogodny nastrój.

Gdy wapń utrzymuje się na właściwym poziomie, mamy mocne kości, zdrowe zęby, prawidłową krzepliwość krwi. Odpowiednie stężenie tego pierwiastka to również sprawne mięśnie, odprężone nerwy, zdrowy sen, pogodny nastrój poczucie szczęścia. Kolejna korzyść to szybkie gojenie się ran.

 

 

Sód w organizmie – jakie pełni funkcje?

  • odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego – wraz z potasem reguluje napięcie mięśniowe (także serca) i wpływa na przewodzenie bodźców w komórkach nerwowych;
  • reguluje gospodarkę wodną organizmu – zatrzymuje wodę w organizmie i odpowiada za jej prawidłowe rozmieszczenie w ustroju;
  • bierze udział w utrzymaniu odpowiedniego pH;
  • uczestniczy w aktywnym wchłanianiu wielu składników odżywczych, na przykład glukozy i aminokwasów;

Dodatkowe informacje

Liczba saszetek

30.
1 saszetkę dziennie rozpuścić w 200ml wody, wymieszać. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Waga saszetki

7g

Zawartość zaszetki

6500 mg substancji aktywnych (w tym 5000mg hydrolizowanego kolagenu morskiego)

image
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Sklep zamknięty        

  TRWA PRZERWA TECHNICZNA